Plakáty

Tato sekce představuje sbírku filmových plakátů Terryho ponožek, obsahující 20 000 druhů autorských, výtvarných plakátů vzniklých v Československu do konce roku 1989. Jde o původní tisky z uvedených let v popisu plakátů. Nejedná se o kopie ani reprinty. Plakáty označené popisem: “není k prodeji“ vlastníme v tuto chvíli pouze v jednom exempláři a jsou neprodejné.

Autoři

Více než třicet let (1950-1989) se v Československu přední výtvarní umělci věnovali tvorbě autorských, výtvarných filmových plakátů. V takovém rozsahu se filmové plakáty realizovaly pouze v Československu a v Polsku. V této sekci najdete práce padesáti nejvýznamnějších československých výtvarníků ( Milan Grygar, Karel Vaca, Josef Vyleťal, Zdeněk Ziegler a další). Plakáty stovek dalších autorů, naleznete přímo v naší databázi. Do vyhledávání stačí zadat jméno výtvarníka jehož filmové plakáty hledáte.

Původ filmu

Autorské plakáty vznikaly nejen k americkým nebo italským filmům, ale i k snímkům z východní Evropy. Zajímavé jsou plakáty k japonským filmům, sovětským budovatelským ságám nebo k domácí kinematografii 60.let. Plakáty k filmům dalších zemí (zde neuvedených) naleznete přímo v naší databázi. Do vyhledávání stačí zadat jméno země, k jejímž filmům plakáty hledáte.

Rok vzniku plakátu

Prohlédněte si unikátní plakáty z 30. a 40. let. Vysoce ceněná díla z vrcholného období československého filmového plakátu 60. a 70. let, ale i plakáty z 80. let dvacátého století.

Oblíbené:
60. léta, 70. léta

Režisér

V československém filmovém plakátu nechybí díla slavných velikánů Ingmara Bergmana, Federica Felliniho, Luchina Viscontiho, Luise Buňuela ani plakáty k filmům domácích režisérských legend (Miloš Forman, Jiří Menzel). Plakáty k filmům tisíců dalších režisérů hledejte přímo v naší databázi. Do vyhledávání stačí zadat jméno režiséra, jehož filmy hledáte.

Herci

Kromě amerických filmových hvězd (Paul Newman, Raquel Welch) byli v Československu velmi oblíbení především herci italští a francouzští (Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Marcello Mastroianni, Louis de Funés) a další. Plakáty k filmům, ve kterých hrají další filmové hvězdy, hledejte přímo v naší databázi. Do vyhledávání stačí zadat jméno hledaného herce.

Žánr filmu

Zde můžete hledat plakáty dle žánrů filmu. Zaposlouchat se tak do řinčení zbraní ve filmech válečných. Létat na křídlech nestvůr na sci-fi- plakátech nebo cválat k rudnoucímu západnímu obzoru, na němž se skví westernové- opusy.

Oblíbené:
Sci-fi filmy , Muzikály

Navigace