Výstavní činnost

Chronologicky řazený archiv 185 výstav filmových plakátů, jež se nám podařilo realizovat během čtrnácti let naší existence nejen v Čechách, ale i v zahraničí ( USA, Japonsko, Polsko, Itálie, Španělsko , Rakousko ) .Máte-li zájem o uspořádání výstavy kontaktujte nás .

Podrobněji Vše

Karel Teissig - mistr koláže v Čs. plakátu

Foyer Bia Oko, Praha (25. 2. 2020 - 25. 5. 2020) —

Narozen 19. dubna 1925 v Unhošti u Kladna, zemřel 1. října 2000 v Praze.
Malíř, grafik a ilustrátor.

Studoval malbu na soukromé škole V. Sychry v Mánesu v Praze (1943 – 1945), u prof. V. Nechleby na AVU (1945 – 1949) a na Royal Académie des Beaux Arts v Bruselu (1948; L. Devos).

Zaměřoval se na plakátovou tvorbu, drobnou a užitou grafiku, ilustraci, knižní grafiku a kresbu. Techniky v ilustracích často kombinoval (škrábaná technika v nitrotlaku, domalovaná koláž, pastel, kvaš, monotyp). Ve volné tvorbě se věnoval malbě zátiší, figurálních kompozic a portrétů.

Karel Vaca - Filmové plakáty: Výstava ke stému výročí narození

Foyer kina Světozor, Praha (15. 1. 2020 - 15. 4. 2020) —

Výstava představuje 56 plakátů Karla Vaci.

Patřil k nejvýraznějším československým afišistům. Od roku 1958 spolupracoval s Ústřední půjčovnou filmů Praha, pro kterou do roku 1988 vytvořil více než 300 plakátů. Byl dlouholetým členem výběrových plakátových komisí a coby nekompromisní zastánce autorského, uměleckého plakátu se zcela podstatně zasadil o vznik československé plakátové školy. K práci na filmových plakátech získal mnoho předních čs. výtvarníků a dal příležitost uplatnit se na tomto poli užitého umění i celé řadě mladých, talentovaných umělců. Spolu se svým spolužákem Milanem Grygarem, Zdeňkem Zieglerem a Karlem Teissigem tvořil absolutní špičku československých výtvarníků kteří se věnovali navrhování filmových plakátů.

Výstavy v roce 2020 v kinech Aero, Oko a Světozor podporuje MHMP.

Fellini / Kurosawa

Foyer kina Aero, Praha (6. 1. 2020 - 31. 3. 2020) —

Výstavní výběr představuje plakáty ke kultovním filmům velikánů stříbrného plátna
Federica Felliniho a Akiry Kurosawy. Kombinuje jak plakáty tuzemské, které doprovázely uvedení filmů v domácí kinematografii – tak plakáty zahraniční. Československé plakáty zastupují jak návrhy klasiků čs. plakátu Bedřicha Dlouhého a Zdeňka Zieglera (8 ½, Děrsu Uzala) tak krásný plakát současné výtvarnice Alžběty Skálové k Felliniho filmu Silnice. Polskou plakátovou školu lze přehlédnout v plakátech Adrzeje Pagowského (Sedm samurajů, Ran) a dalších autorů. Zajímavostí je pak originální japonský plakát ke Kurosawově Krvavému trůnu a plakát k filmu Kagemuša který navrhl sám režisér Akira Kurosawa.

Výstavy v kinech Aero, Oko a Světozor v roce 2020 podporuje MHMP.

/Users/pavelrajcan/Desktop/Praha_logo.gif

Plakáty k filmům Miloše Formana

Foyer Bia Central, Hradec Králové (1. 1. 2020 - 20. 3. 2020) —

Výstava představuji kolekci nejen čs. plakátů ale můžete vidět i plakáty jež doprovázeli uvedení :Formanových filmů v Německu, Itálii, Dánsku a dokonce i na Kubě.

Star Wars - Filmové plakáty

Bio Oko, Praha (1. 12. 2019 - 28. 2. 2020) —

Výstava představuje dvacet plakátů k slovutným Hvězdným válkám. K vidění jsou nejen distribuční plakáty ale především zajímavé kreace studentů českých vysokých výtvarných škol.

Navigace