Žánr filmu

Zde můžete hledat plakáty dle žánrů filmu. Zaposlouchat se tak do řinčení zbraní ve filmech válečných. Létat na křídlech nestvůr na sci-fi- plakátech nebo cválat k rudnoucímu západnímu obzoru, na němž se skví westernové- opusy.

Westerny (126)

Zde najdete plakáty jak ke kultovním americkým westernům: Sedm statečných, Butch Cassidy a Sundance Kid nebo Rio Bravo, tak i plakáty k „východoevropské“ produkci westernů: Zpívej kovboji! nebo Kit a spol.

Sci-fi filmy (144)

Divoké jsou návrhy k japonským sci-fi filmům 70. a 80. let: Útok z neznáma, Gamera kontra Gaos a Gappa. Jane Fondová září v kultovní Barbarelle a Kubrickova 2001: Vesmírná odyssea, otevírá okna do vesmíru.

Špionážní filmy (78)

Špionážní filmy patřily k silné ideologické zbrani především Sovětské kinematografie. Např: (Rezident má naději, Rezidentův omyl a Odvaha). Zdařilý je rovněž Vyleťalův plakát k francouzskému filmu Tajná síť.

Válečné filmy (328)

Výtvarně nápadité jsou série plakátů k sovětským epopejím: Osvobození a Vojna a mír. Rovněž slavné válečné filmy: Pahorek, Bitva v Ardenách, Most u Remagenu, Na západní frontě klid,Tora! Tora! Tora! jsou v naší nabídce.

Komedie (145)

Především francouzské a italské filmy s komiky Louis De Funesem a Pierrem Richardem plnily česká kina. Své početné příznivce měl i Peter Sellers.

Animovaný film (207)

Světovou proslulost získala česká animovaná škola především ve filmech Karla Zemana a Jiřího Trnky. Vynikající úroveň mají plakáty k animovaným dětským pásmům. Nechybí ani autorské plakáty k filmům Walta Disneye.

Muzikály (46)

Především na slavné americké muzikály vznikla řada nápaditých plakátů. Ať již skvělé návrhy Evy Galové na Hello Dolly či Marry Poppins nebo typografické plakáty Zdeňka Zieglera na West Side Story- a Flashdance.

Navigace