Výstavní činnost

Chronologicky řazený archiv 135 výstav filmových plakátů, jež se nám podařilo realizovat během devíti let naší existence nejen v Čechách, ale i v zahraničí ( USA, Japonsko, Polsko, Itálie, Španělsko , Rakousko ) . Máte-li zájem o uspořádání výstavy kontaktujte nás .

Podrobněji Vše

Instalace v kině Světozor:

FENOMÉN KINEMATOGRAFIE / PŘEDVARY Výstava studentských plakátů FUD LS ZČU a FUD UJEP

Kina Světozor, Aero a Bio Oko - Praha (22. 5. 2014 - 30. 6. 2014) —

Toto pokračování dlouhodobého, Terryho ponožkami iniciovaného projektu, který má za cíl udržovat a rozvíjet tradici českého filmového plakátu, je inspirováno 120. výročím vzniku kinematografu. Studenti vytvořili 92 plakátů

fota z instalace a vystavené plakáty:

Malé oči - Výstava dětských filmových plakátů

(1. 5. 2014 - 30. 5. 2014) —

V rámci prvního dětského filmového festivalu Malé oči v Biu Oko jsme připravili kolekci padesáti plakátů k dětským filmovým pásmům – které tvoří zajímavou oblast československého filmového plakátu.

fotografie z instalace:

Bohumil Hrabal - V rajské zahradě trpkých plodů

Casa del Lector, Madrid (3. 4. 2014 - 21. 9. 2014) —

K příležitosti stého výročí narození Bohumila Hrabala připravilo České centrum v Madridu ve spolupráci s prestižní madridskou literární institucí Casa del Lector a kurátorkou Monikou Zgustovou rozsáhlou výstavu zasvěcenou tomuto významnému spisovateli. Terryho ponožky doplnily plakátovou oblast

Foto from exhibition: Photographer: KAWATA, Norisama:

Czech Posters for Films - From The Collection of Terry Posters

Muzeum of Modern Art (MOMAK) Kjóto, Japonsko (21. 3. 2014 - 11. 5. 2014) —

Reprezentativní výstava v prestižním prostoru MoMaK / Muzeum of Modern Art / v Kjótu byla připravena ve spolupráci s Českými centry. Kolekce představila 82 plakátů ve třech tematických cyklech.

Foto z instalace:

Divadelní plakáty v Bio Oko

Bio Oko (1. 3. 2014 - 30. 4. 2014) —

Stejně jako byly vyjímečné filmové plakáty 60. let, tak i divadelní plakáty této doby jsou uměleckými díly. Výstava Československý divadelní plakát v Biu Oko představuje plakáty Libora Fáry a Milana Kopřivy a Pavla Broma, které doprovodily slavné inscenace v divadlech Semafor či Za Branou.

Navigace