Detail výstavy

 

Studentské plakáty ve Scale

University kino Scala, Brno (23. 6. 2021 - 30. 10. 2021) —

Po celou dobu patnáctileté existence sbírky plakátů Terryho ponožky dochází ke spolupráci s odbornými vysokými školami a jejich pedagogy. Ti oslovují studenty grafické designu nebo ilustrace s různými úkoly spojenými s tvorbou plakátu, ať již volně nebo na různá témata. Tyto studentské plakáty se stávají součástí sbírky plakátů Terryho ponožky a jsou následně vystavovány v síti kin které provozujeme (kina Aero, Oko a Světozor v Praze; Bio Centrál v Hradci Králové a Univerzitní kino Scala v Brně).

Tuto spolupráci odstartoval projekt „Jiný filmový plakát“ který jsme realizovali ve spolupráci s Ateliérem ilustrace a grafiky pražské VŠUP v roce 2006. V následujících letech jsme opakovaně spolupracovali především s Ateliérem Vizuálního designu a Ateliérem grafického designu 2 FUD UJEP v Ústí nad Labem a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni a dalšími univerzitami v ČR. Tak vznikla kolekce 480 realizovaných plakátů, která je součástí naší sbírka a celá přehlédnutelná online na webu terryhoponozky.cz.

Výstava v Universitním kině Scala představuje 23 těchto plakátů na kterých studenti doprovodili slavné filmy světové kinematografie (Blue Velvet, Star Wars, Ghost Dog, Stalker, Reservoir Dogs, Lásky jedné plavovlásky, Skřivánci na niti a další).

Navigace