Detail výstavy

 

Vystavené plakáty, brožury, fota z instalace:

Filmy Federica Felliniho v československém a polském filmovém plakátu

Foyer kina Aero, Praha 3 (1. 1. 2010 - 31. 1. 2010) —

V rámci Přehlídky filmů Federica Felliniho v domovském kině Aero se představuje kolekce československých a polských výtvarných plakátů k filmům tohoto velikána světového filmu. Sbírka filmových plakátů TERRYHO PONOŽKY obsahuje 22 plakátů k filmům Federica Felliniho.

Diváci tak budou moci porovnat dvě verze plakátu k Felliniho filmu Giulietta a duchové. Československý plakát v roce 1969 navrhl Milan Grygar polský pak Eryk Lipinski. Součástí výstavy je i vyhraněný, v odborném tisku mnohokráte publikovaný typografický plakát Zdeňka Zieglera k filmu Roma nebo jeden z nejoceňovanějších československých filmových plakátů k Fellinoho filmu 8 1/2 z dílny Bedřicha Dlouhého jehož filmovým plakátům bude věnována samostatná výstava za jeho osobní účasti v únoru tohoto roku v kině Světozor.

Zajímavostí této výstavy je pak začlenění dvou prací studentů pražské VŠUMP jež vznikly coby součást výstavy Jiný filmový plakát v roce 2006. Alžběta Skálová a Lukáš Muller vytvořily v rámci této výstavy plakáty k Felliniho Silnici

Navigace